Yukarı
Çık
Hadi Konuşalım
destek@anatolmedia.com.tr
Hadi bir projeye başlayalım
Projeni Seç
Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya günümüzde büyük bir yere ve öneme sahiptir. Birçok işlevi olan Sosyal medya aynı zamanda en önemli pazarlama tekniklerindendir. Gelişen teknoloji ile birlikte her insan bir ya da birden fazla sosyal medya hesabına sahip ve aktif olarak kullanmaktadır. Milyonlarca insan gündemi takip etmek, eğlenmek ve vakit geçirmek için Sosyal Medya kullanıyor. Sosyal Medyayı akıllıca kullanmak ve varlığınızı iyi yönetmek çok önemli. Bireysel ya da kurumsal marka ve firmalar sosyal medya da hedef kitlesini çekebilmek amaçlı pazarlama stratejileri uyguluyor.

Sosyal medyada ki hesabınızın nasıl kullanılacağı, nasıl yollar izlenmesi gerektiği, hangi durumlarda nelere başvurulacağı, marka yönetim ve tanımının nasıl olması gerektiği gibi konuların uyumlu ve istikrarlı bir şekilde yönetilmesine Sosyal Medya Yönetimi denir. Kullanıcıları arasında bilgi alışverişini sağlayan Sosyal medya; Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter gibi sosyal mecralar ile insanın hayatında önemli bir yere sahip olmuştur. Bir markaya ait sosyal medya hesabı yönetmeden önce "Sosyal Medya Yönetimi Nedir?" bilmek gerekir. Çoğunluk sosyal medya kullanıcısı ve sosyal medya platformları hakkında az da olsa bilgiye sahiptir. Ama sosyal medya kullanıcısı olmak ve sosyal medya yönetmek için yeterli değildir. Günümüz sosyal medyası biraz daha stratejik olarak yönetilmeli. Size gelen yorumlara ve mesajlara cevap vermek Sosyal Medya Yönetimi değildir.  Sosyal Medya Stratejisi, sosyal medyada farkındalık yaratmak, hedef kitle oluşturmak ve satış sağlamak için kullanılması ile alakalıdır. Hedef kitle belirlemeniz, özgün ve kaliteli içerikleri sahip olmanız, rakiplerinizi güncel olarak takip etmeniz, reklam yapmanız potansiyel müşterinizi çekmek ve satışlarda üst sırada gözükmek için çok önemlidir. Sosyal Medya Yönetimi; hesaplarınızın nasıl kullanacağı, kullanıcıyla iletişimin nasıl olması gerektiği, hesabın büyümesi için hangi doğru adımlar atılması gerektiği, istenmeyen bir durumda nasıl hareket edilmesi gerektiği ve görsel ve hitap yönetiminin nasıl olması gerektiğini gösteren yönlendirmedir. Anatolmedia Sosyal Medya Yönetimi ile markanız; sosyal medyada bilinir ve güvenilir olarak tercih edilen bir marka haline gelecek, rakiplerinize karşı marka bilinirliğinizle pazarlama performansınız artacaktır. 

Yeni başlayanlar için:
Sosyal Medya Yönetimi nasıl yapılır?

Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olmanız, başarılı sosyal medya yönetimi yapacağınız anlamına gelmez. Sosyal Medya Yönetimi yaparken etkili iletişim stratejileri geliştirin. Hedef kitlenizi belirleyin ve kurduğunuz iletişimin kurumunuz ile uyumlu olmasına özen gösterin. Kurumunuzun kimliğini etkili ve doğru bir şekilde yansıtın. Sosyal medya hesabınızdaki etkileşimleri düzenli olarak takip etmelisiniz. Kullanıcılar ne zaman aktif oluyor, etkileşim hangi saatlerde artış gösteriyor bilmeniz gerekir. O saatlere dikkat ederek paylaşım yapmanız etkileşim oranınızı arttırır ve daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlar. Reklam ve kampanyalarınızın çarpıcı görseller ile paylaşılması özveri ve mesai gerektirir. Gelişigüzel paylaşımlar sizi sıralamadan düşürebilir. Kurumsal olarak özel günler ve güncel konularda paylaşım yapmanız gerekir. Duyarlı bir dil kullanmanız sosyal medya yönetiminiz için fayda sağlar. Doğru brief çözümleri üretin. Marka ve rakip analizleri yapmalısınız. Rakibiniz içerik planlamalarını, tasarımlarını, işbirliği yaptığı firmaları ve takipçilerini analiz etmek çok önemli. Hangi sosyal medyada nasıl aktif hale gelmiş, hangi sıklıkla ve nasıl paylaşımlar yapmış bunları takip etmelisiniz. Sosyal Medya Yönetimi için bahsettiğimiz önemli noktalar bir kere yapıp çekileceğiniz konular değildir. Sürekli ve günlük olarak bunlar takip edilmeli ve uygulanmalı. 


Daha fazla bilgi için Anatolmedia Blog'u ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetimiz
Hakkında
Sıkça Sorulan
Sorular

Kullanıcıların internet aracılığı ile etkileşimini sağlayan düzenin bütününe Sosyal Medya denir. 

Sosyal Medya Yönetimi, hedef kitle ve rakip analizini yapan, pazarlama stratejilerini uygulayan, marka bilinirliği ve pazarlama stratejileri gibi profesyonel bilgi isteyen uzmanlık alanı.

Anatolmedia sosyal medya yönetimi hizmeti fiyat bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru pazarlama stratejileri ve analizlerimiz ile doğru sonuçlar için çalışıyoruz. Sizde rakiplerinizden önde olmak ve sosyal medyada marka bilinirliğinizi arttırmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Hadi birlikte Çalışalım
İddialı markalar ve insanlarla işbirliği yapıyoruz.